Tajná zbraň, ktorá mení deň a máš ju aj ty

Autor: Martin Slávik | 20.1.2016 o 20:37 | Karma článku: 4,13 | Prečítané:  561x

Každý z nás máme jednu tajnú zbraň. Je len na tebe či ju dokážeš použiť v tú správnu chvíľu a odzbrojiť ňou svojho súpera

Každý z nás máme jednu tajnú zbraň. Používať ju môžeme, aj keď na ňu nemáme zbrojný pas. Je to náš úsmev. Ten, ktorý ti nikto nezoberie, ani ho nikto nevie napodobniť. Každý ho ma špecifický, ten tvoj, áno tvoj, čo to práve čítaš, je možno ten najneodolateľnejší na svete, alebo sa usmievaš ako s citrónom v ústach? Už sa usmievaš, že?  A sleduješ sa v zrkadle.  Som rád že som ťa dnes rozosmial. Úsmev je slnko. Slnko, ktoré vychádza, aj keď je vonku sychravo alebo je čierna noc.

Úsmev a dobrá nálada nám mení deň. Neveríš? Skús sa jeden deň len usmievať. Nahnevá ťa šéf? Usmej sa, aj tak tvoj hnev nič nezmení, iba budeš mať blbý deň. Čakáš u lekára a každý sa predbieha? Vykašli sa na to, veď oni sa asi len ponáhľajú a ani sami nevedia kam, znova sa usmej a zlepši náladu ľudom v čakárni alebo rozosmej doktorku, ja to robím tak.

Moja dnešná skúsenosť u lekárky: Najprv som rozosmial celú čakáreň, neskôr aj sestričku a ako čerešničku na torte som rozosmial samotnú lekárku. Navrhla mi aby som prišiel aj zajtra jej vyčarovať slniečko na tvári. Vidíš a nič ma to nestálo, iba môj úsmev, obyčajný úsmev, ktorý som rozšíril na ďalších desať tvárí. Nič ma to nestálo, len trocha času a trocha ochoty nebyť nahnevaný, zachmúrený, lebo sedím v čakárni a ponáhľam sa, neviem ani sám kam.

Ľudia sa ženú, ale kam? Za dobou plnou problémov? Pacientka vyjde z ambulancie a odchádza preč v návlekoch. „Pani, dajte si dole tie návleky, lebo si vonku ublížite“ povedal som dnes panej, ktorá odchádzala predo mnou z vyšetrenia. „Ježiš pane, ďakujem, neviem, kde mám rozum?“ opýtala sa ma pani, pri odchode sa na mňa pekne usmiala. Keby sa nenáhlila a rozmýšľala, vyjde von, vyzuje si návleky a ide preč. Trvalo by to tak asi 10 sekúnd, teraz rozbehaná a zachmúrená sa musela vracať späť a stálo ju to viac času, viac úsilia a aj tak to celé ukončila úsmevom. A verte mi, že ten úsmev bol pre mňa aj pre ňu viac ako to ďakujem.

Skús sa miesto ďakujem v práci usmiať na kolegyňu, kolegu a uvidíš, že ti ten úsmev opätujú a budete mať krajší deň.

Kým nejde o život, nejde o nič. Ak čítaš tento článok, tak si ešte živý, takže nevidím dôvod, prečo by si sa teraz nemal usmiať, alebo sa otoč a daruj svoj úsmev svojej frajerke, manželke, manželovi, deťom alebo psíkovi, ktorý je práve vedľa teba. Usmej sa a daj im najavo, že ich máš rád, daj im najavo, že tvoj úsmev patrí teraz im, ale ešte viac ako úsmev je to, že im dávaš teraz svoj čas. Čas, ktorý už nikdy nikomu nedáš, pretože tento moment sa už nikdy nebude opakovať.

 

 

Prečo je dobré používať svoju tajnú zbraň?

 

  1. Ľudia vidia akého máš dobrého zubára, alebo len používaš dobrú pastu.
  2. Ľudia ti budú závidieť, že sa máš dobre, keď sa usmievaš a oni sú niekde vedľa teba namosúrení a zatrpknutí.
  3. Rozdávaš okolo seba dobrú náladu.
  4. Úsmev niekedy povie viac ako slová.
  5. Stačí pekný úsmev a veci idú ľahšie.
  6. Ďakujem za prečítanie tohto článku a verím, že som ti aspoň raz vyčaril úsmev :)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?